Publiczna Szkoła Podstawowa im. PCK w Opolnie Zdroju

województwo: dolnośląskie
miejscowość: Opolno-Zdrój
dyrektor: Joanna Karkowska
Publiczna  Szkoła Podstawowa  im. Polskiego Czerwonego Krzyża
w Opolnie Zdroju

Wizja szkoły:


Człowiek żyjący w zgodzie ze sobą i z otaczającym go światem.

Misja szkoły:


Szkoła stwarza warunki do myślenia, wyzwala aktywność, umożliwia uczniowi świadomy i aktywny wpływ na podnoszenie własnego rozwoju fizycznego, intelektualnego oraz społeczno-moralnego.


Jesteśmy najmniejszą szkołą w gminie Bogatynia i jest to naszym atutem, ponieważ panuje u nas atmosfera niemal rodzinna. Nasi uczniowie czują się tu bezpieczni i szczęśliwi. Już przedszkolaki poznają naszą szkołę, gdyż uczestniczą w licznych imprezach organizowanych przez nas. W momencie przyjścia do pierwszej klasy nie mają lęku przed czymś nieznanym, gdyż już w zerówce mają możliwość poznania swojej wychowawczyni, która będzie „ich panią” w klasie pierwszej.

 

W momencie rozpoczęcia nauki w szkole bardzo szybko poznajemy nowych uczniów, a uczniowie nas. Nie ma anonimowości, łatwo nawiązywany jest również kontakt z rodzicami, którzy biorą aktywny udział w życiu klasy i szkoły.

Każdy uczeń traktowany jest podmiotowo, gdyż klasy nie są liczne, a kontakt z dzieckiem jest ułatwiony – wręcz indywidualny.

Szkoła nosi imię Polskiego Czerwonego Krzyża, co zobowiązuje nas do szerzenia idei czerwonokrzyskich, dlatego też uczniowie klas I – III uczestniczą w zajęciach „Mały ratowniczek”, gdzie uczą się zasad udzielania pierwszej pomocy oraz „Klubu wiewiórka” – mającego na celu m.in. dbaniu o higienę osobistą i zdrowie.

Mamy ogromne osiągnięcia w dziedzinie turystyki, krajoznawstwa i ekologii. Przedszkolaki realizują program „Mali strażnicy przyrody”.

Jesteśmy szkołą promującą zdrowy styl życia, dlatego przez cały rok wszyscy uczniowie piją mleko, a uczniowie klas I – III objęci są programem „Owoce w szkole”.

Dbamy o kondycję fizyczną – bierzemy udział w licznych zawodach sportowych, Marszach na Orientację, Marszach Integracyjnych, Rajdach Młodzieży Szkolnej. Mamy ogromne sukcesy w konkursach turystyczno- przyrodniczych i ekologicznych na wszystkich szczeblach.

Nasze przedszkole współpracuje z czeskim przedszkolem w Hradku, a Szkolne Koło PCK z Niemieckim Czerwonym Krzyżem oraz Domem Pomocy Społecznej w Opolnie Zdroju.

Jesteśmy uczestnikami programu „Cyfrowa Szkoła”, każdy gabinet wyposażony jest w komputer z dostępem do Internetu, a gabinety przedmiotowe w tablice interaktywne. Sprzęt ten pozwala na prowadzenie bardzo ciekawych lekcji, które aktywizują uczniów do działania.

Jest to zaledwie część działań prowadzonych w naszej szkole. Z pozostałymi można zapoznać się na stronie internetowej www.spopolno.pl. do czego serdecznie zachęcamy!

W roku szkolnym 2014 / 2015 zgłosiliśmy szkołę do realizacji programu " Mały Mistrz" w klasie I. Trzymamy kciuki za naszych najmłodszych uczniów oraz ich opiekunów !

  Klasy z edycji 2016/2017

 • Klasa IA
  Liczba uczniów: 11
  Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej:

  Aneta Dziubarczyk

  Nauczyciel wychowania fizycznego:

  Opis klasy:
  Klasa pierwsza Publicznej Szkoły Podstawowej im. PCK w Opolnie Zdroju liczy 11 uczniów, w tym 4 dziewczynki i 7 chłopców.  
  Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w różnego rodzaju formach ruchowych, tj. ćwiczeniach gimnastycznych, zabawach przy muzyce, zabawach ze sprzętem sportowym. 
  Starają się reagować na polecenia nauczyciela, choć jeszcze mają z tym trochę kłopotu. Wśród nich jest większość sześciolatków, więc zabawa i świat dziecięcych potrzeb jest bardzo silny.

  Klasy z edycji 2015/2016

 • Klasa IA
  Liczba uczniów: 20
  Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej:

  Wanda Rajska

  Nauczyciel wychowania fizycznego:

  Paweł Mielnik

  Klasy z edycji 2014/2015

 • Klasa A
  Liczba uczniów: 22
  Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej:

  Danuta Tomczuk

  Nauczyciel wychowania fizycznego:

  Paweł Mielnik

  Opis klasy:
       Nasza klasa I liczy 22 uczniów. Jest w niej 12 dziewczynek i 10 chłopców. Wszystkie dzieci w naszej klasie są bardzo wesołe. Lubimy bawić się i uczyć.Mamy wiele ciekawych pomysłów.Chętnie wykonujemy w zespołach różne zadania. Kochamy otaczający nas świat. Jesteśmy przyjaciółmi przyrody.
      Uwielbiamy spacery, wycieczki i zabawy na  placu zabaw. Najbardziej lubimy  zajęcia sportowe i  zabawy ruchowe  na świeżym powietrzu. Cieszymy się , że będziemy mogli zdobywać różne sprawności sportowe i otrzymywać tytuły Małych Mistrzów. Postaramy się na nie zasłużyć. Wiemy , że sport jest drogą do naszego zdrowia !:)
  Galeria klasy:

Projekt "Mały Mistrz" jest współfinansowany przez Urzędy Marszałkowskie


dolnośląskie

lubuskie

łódzkie

małopolskie

podkarpackie

podlaskie

świętokrzyskie

warmińsko-mazurskie

wielkopolskie

mazowieckie
X
LOGOWANIE DO KONTA
Jeżeli nie pamiętasz hasła do konta, to możesz je przypomnieć tutaj.
Masz problemy techniczne? Przeczytaj POMOC IT.
X
KADROWANIE
Wykadruj zdjęcie i zapisz zmiany.
X
WYNIKI SPRAWNOŚCI
X
Rejestracja do Programu Mały Mistrz 2016 jeszcze nie wystartowała.
Bądź na bieżąco z naszym projektem. Dołącz do Naszego Profilu na Facebook!

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami Szkół z Dolnego Śląska, w których od kilku lat realizowany jest projekt Sprawny Dolnoślązaczek.